حبیب احمدزاده

یادداشت کرونایی حبیب احمدزاده از زاویه فوتبال و تماشاگران

۹۹/۰۱/۲۳، ۴:۲۱ ب٫ظ

اگر ته دلتان واقعاً نبود تماشاگر در بازی تیمتان در هنگام مسابقه‌ای حساس را بی تأثیر می دانید حق دارید که از افراد معتقد به دعا هم بخواهید که بدون پشتیبانی روحی تماشاگر بزرگ، به زمین مبارزه با مشکلات زندگی‌شان بروند.

به گزارش «ایام»، حبیب احمدزاده فیلم‌نامه نویس، نویسنده و مستندساز، در یادداشتی با زاویه نگاهی متفاوت به موضوع «کرونا و ما» نوشت:

در اینکه ما انسانها همیشه در تفکر خود در موضوعات به سمت افراط و تفریط در حرکتیم را مجال شک نیست ولی کسانی که فکر می‌کنند دعا در هیچ شرایطی برای افراد حتی معتقد کمک کار و کارساز نیست و باید صرفاً به علم با تمامی تغییراتش در هرزمان تکیه کرد پس بسیار ساده برای این مثال کوچولو و فراگیر هم جوابی در چنته داشته باشند

اول از خود بپرسیم که طرفدار کدام تیم هستیم؟

هر تیمی که طرفدارش باشیم ناگهان در شرایط سقوط تیممان به دسته پایین‌تر و یا در هنگامی که تیممان در دو سه بازی آخر به یک برد ساده احتیاج دارد تا قهرمان شود با این خبر مواجه شویم که فدراسیون تصمیم گرفته تا بازی‌های در خانه ما را بدون تماشاچی برگزار کند. ایا احساسی همچون تنفر به فدراسیون در روح و روان ما به عنوان هوادار دوآتشه نسبت به این ظلم فاحش به تیم محبوبمان دست نمی‌دهد؟

اگر واقعاً باور داریم که صرف تمرین و امادگی جسمانی، تنها ابزار مطلق برد تیم محبوبمان است پس چرا نگران نبود تشویق تماشاچی خودی در استادیوم برای کسب نتیجه بهتر هستیم؟

مگر نه آنکه همه تیم‌های جهان به این مقوله باور دارند که احساس نگاه و انتظار تماشاچی، باعث انرژی گرفتن بازیکنان برای جلوگیری از ناامیدشدن در هر لحظه و گذر از آستانه واگذاری نتیجه و بازگشت به کسب هدف با استفاده از حداکثر توان می‌شود

کسانی که در هر بزنگاهی دعوای عمل زمینی و یا تأثیر صرف ماورا را در نیل به هدف مطرح می‌کنند هر دو تفکر خود را از یک آبشخور نااگاهی می‌گیرند و آن این است که یکی انسان را مادی مطلق و دیگری روح مطلق فرض می‌کند.

اگر کسی نخواهد در جهان امروزی بدون حمایت و تکیه به تماشاگری مطلق به نام خدا بازی کند، این دلیلان نیست که او تاشب مسابقه خوابیده و تنها به امید این تماشاگر بزرگ به زمین‌مبارزه می‌رود.

اگر ته دلتان واقعاً نبود تماشاگر در بازی تیمتان در هنگام مسابقه‌ای حساس را بی تأثیر می دانید حق دارید که از افراد معتقد به دعا هم بخواهید که بدون پشتیبانی روحی تماشاگر بزرگ، به زمین مبارزه با مشکلات زندگی‌شان بروند.

این ارامش یابی ممکن است برای دیگری از مطالعه کتاب و شنیدن موسیقی در ابعادی کوچکتر هم بدست بیاید

به قول مولوی که حتماً از همه ما عاقل‌تر است
با توکل زانوی اشتر ببند


لطفا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه: https://ayyam.ir/2170

چاپ نوشته


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده‌هاتازه‌های شبکه‌های اجتماعی