نامه‌ سرگشاده آوینی خطاب به ریاست سازمان صدا و سیما

۹۹/۰۲/۲۲، ۲:۰۳ ب٫ظ

در پی پخش ناقص و مثله شده سریال “خنجر و شقایق ” از سیما، شهید سید مرتضی آوینی نامه سرگشاده‌ای خطاب به ریاست سازمان صدا و سیما نوشته است. در این میان اما سوال مهمی بعد از نزدیک به ۳۰ سال مطرح می‌شود: اگر در این نامه به جای نام «محمد هاشمی» نام «علی‌عسگری» و به جای «آقای رئیس» عنوان «جناب گلادیاتور» جایگزین شود، در محتوای نامه تغییری ایجاد می‌شود؟!

به گزارش«ایام»، آبان سال ۷۱ در حالی که موضوع جنگ کشتار مسلمانان سرزمین «بوسنی و هزرگوین» به دست ارتش نژاد پرست صربستان در صدر اخبار رسانه‌های گروهی داخلی و خارجی قرار داشت و در پی پخش ناقص و مثله شده سریال “خنجر و شقایق ” از سیما، شهید سید مرتضی آوینی نامه سرگشاده‌ای خطاب به ریاست سازمان صدا و سیما نوشته است که بخشی از متن آن به مناسبت سالگرد شهادت ایشان بازنشر می‌شود. در این میان اما سوال مهمی بعد از نزدیک به ۳۰ سال مطرح می‌شود: اگر در این نامه به جای نام «محمد هاشمی» نام «علی‌عسگری» و به جای «آقای رئیس» عنوان «جناب گلادیاتور» جایگزین شود، در محتوای نامه تغییری ایجاد می‌شود؟!

آقای رئیس!

حضرات اداره کننده صدا و سیما که تحت مدیریت شما هستند، با یک دست بچه‌های مسلمان و روح انقلاب و جهاد و ایثار را، منزوی می‌کنند و با دست دیگر به جذب و جلب عناصر مساله‌دار و معاند با انقلاب می‌پردازند و به ترویج دگراندیشان همت می‌گمارند…..
این افراد جز ضدیت و عناد آشتی‌ناپذیر با باورهای اصیل و خدمت به جریان منحط فرهنگی چه گلی بر سر این ملت و کشور زده‌اند که باید مورد توجه گردانندگان صدا و سیما باشند اما بچه‌های ترکش خورده و جبهه‌رفته و نیروهای خودی مطرود باشند؟ و این طرد آنقدر شدید باشد که سیمای منسوب به جمهوری اسلامی برای بایکوت کردن آن‌ها، دست به دروغگویی آشکار بزند….. به راستی آیا دردآور نیست که سیمای جمهوری اسلامی عرصه نمایش سریال‌های آبکی و سبک داخلی نظیر “تعطیلات نوروزی” و “چراغ خانه” و همچنین جولانگاه سریال‌های خارجی ساخت شبکه‌هایی چون “بی‌بی‌سی” شود و در تبلیغ و ترویج و معرفی آنها سنگ تمام بگذارد، اما با سریالی که در ارتباط با “بوسنی هرزگوین” این بزرگترین مسئله روز جهان اسلام، تهیه و ساخته می‌شود، اینگونه برخورد و رفتار نماید؟

جناب آقای محمد هاشمی، رئیس محترم!

شاید عجله کنید و با اتخاذ یک موضع متدینانه و مقدسانه ما را متهم به شهرت‌طلبی و نام جویی و ریاکاری کنید، اما اکنون ما را از این اتهام باکی نیست. ما این اتهام را هم روی کوهی از اتهامات دیگری که بر ما و امثال ما می‌بندند اضافه می‌کنیم. ولی امروز احساس می‌کنیم که باید مهر سکوت را بر لبانمان بشکنیم و مظلومیت‌مان، که نه مظلومیت ما تهیه‌کنندگان و سازندگان سریال “خنجر و شقایق” بلکه مظلومیت همه بچه‌های حزب‌اللهی سال‌های پرفراز و فرود انقلاب اسلامی‌مان را فریاد کنیم و به مردم اعلام کنیم که روح انقلاب و جهاد و ایثار در مهم‌ترین و عظیم‌ترین رسانه انقلاب و نظام، یعنی “صدا و سیما” منزوی است و دارندگان این روح و روحیه مطرودند.
با همه این اوضاع و احوال به همکاران محترمتان بگویید که اگر به امید مأیوس کردن نیروهای حزب‌اللهی و جبهه رفته دست به اتخاذ چنین شیوه‌هایی می‌زنند، سخت به بی‌راهه می‌روند. این نیروها تنها با رسیدن آجالشان و تقدیم ارواحشان به حضرت ملک‌الموت، به آخر خط می‌رسند و عرصه را خالی می‌کنند و به قول شهید همت، “حاشا که بچه مسلمان میدان را خالی کند”


لطفا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه: https://ayyam.ir/4846

چاپ نوشته


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده‌هاتازه‌های شبکه‌های اجتماعی