محمد حسین‌زاده

یک پیشنهاد برای روشنفکران

۹۹/۰۴/۲۹، ۳:۲۷ ب٫ظ

نان سالهای جنگ را باید هر کس که ادعای روشنفکری و روشنفکر بودن دارد بخواند تا زندگی زنان بی ادعای یک روستا نزدیک سبزوار را ببیند و معجزه ی یک انقلاب را و آدم‌هایی که رشد کردند و همدلی و هم‌زبانی‌شان را مزه کند و بچشد!

به‌گزارش «ایام»، متن پیش‌رو نوشته محمد حسین‌زاده؛ فعال فرهنگی دربارۀ کتاب «نان سال‌های جنگ» است که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرده است.

نان سالهای جنگ را باید هر کس که ادعای روشنفکری و روشنفکر بودن دارد بخواند تا زندگی زنان بی ادعای یک روستا نزدیک سبزوار را ببیند و معجزه‌ی یک انقلاب را و آدم‌هایی که رشد کردند و همدلی و هم‌زبانی‌شان را مزه کند و بچشد!
پشتیبانی جنگ هم مثل تکه تکه اجزای دفاع مقدس از خط مقدم گرفته و یگانه‌ای مختلف عملیاتی تا پشت جبهه از مکانیک و آشپز و پرستار و… داستانی دارد، داستانی که در دفاع مقدس معیارهای مادی توان فهم و سنجش آن را ندارد
داستان نان سالهای جنگ اگر در جنگ جهانی اول و یا دوم بود و زن فرانسوی یا آمریکایی و یا… چنین مجاهدت‌هایی می‌کرد حتما تا کنون سریال یا فیلم شده بود
نمونه‌هایی از این مقاومت را در رمان «دختری که رهایش کردی و زنان کوچک» می‌توانید ببینید، ولی ماه کم فروغ آنها کجا و خورشید پر فروغ روستای صدخرو کجا!


لطفا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه: https://ayyam.ir/8905

چاپ نوشته


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده‌ها



تازه‌های شبکه‌های اجتماعی