حامد با مروت‌نژاد

فرصتی برای رشد جامعه /چه آسیب‌هایی متوجه موتورهای محرک جامعه دینی است؟

۹۹/۰۶/۲۲، ۶:۳۲ ق٫ظ

کجا فرصت می‌شد درباره بنز مطهری و خانه بهشتی حرف بزنیم و موضع و فهم‌مان را وارد هاضمه اجتماعی و سیاسی‌مان کنیم؟ کجا می‌شد درباره دقت منبری‌ها و هیأت‌ها و مداح‌هایمان فکر کنیم و حساس شویم و با خود سوال کنیم دیگر چه آسیب‌هایی متوجه این موتورهای محرکه جامعه دینی است؟ فرصت مغتنمی است که بفهمیم آدم‌ها و اطرافیان صفر و یکی نیستند و همه ممکن الخطائیم.

به گزارش «ایام»، حامد بامروت‌نژاد؛ تهیه کننده و فیلمساز در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی در مورد اتفاقات اخیر و حواشی ایجاد شده پیرامون حجت الاسلام پناهیان یادداشتی نوشته است که در ادامه می‌خوانید:

بگذارید با زبان بورس‌باز‌ی‌های این روزها حرف بزنم. وسط این صف فروش‌ها و صف خریدها، وسط این موافقین و مخالفین، وسط این مثبت‌ها و منفی‌ها فرصتی است مغتنم برای رشد حزب‌الله و رشد‌جامعه، اگر قدر بدانیم و اینقدر غرق بازی نشویم که فضا را با عصبیت و بی‌اخلاقی از حیث انتفاع ساقط کنیم.
حاج آقا پناهیان را آدم سالم و مخلصی می‌بینم که البته ممکن است خطا یا بی‌دقتی‌ای کرده باشد و بعضی از رفقای مقابل را هم آدم‌های دلسوزی می‌بینم که معتقدم در این فقره بی‌تقوایی کردند. (و این غیر از درست یا غلط بودن انتقادشان است)
کجا فرصت می‌شد درباره بنز مطهری و خانه بهشتی حرف بزنیم و موضع و فهم‌مان را وارد هاضمه اجتماعی و سیاسی‌مان کنیم؟ کجا می‌شد درباره دقت منبری‌ها و هیأت‌ها و مداح‌هایمان فکر کنیم و حساس شویم و با خود سوال کنیم دیگر چه آسیب‌هایی متوجه این موتورهای محرکه جامعه دینی است؟ فرصت مغتنمی است که بفهمیم آدم‌ها و اطرافیان صفر و یکی نیستند و همه ممکن الخطائیم. کی می‌شد به این وضوح خنجر اخلاق بر پیکر عدالتخواهی را دید؟ و بیشتر و دقیق‌تر به شیوه‌های عدالتخواهی فکر کنیم و یقین کنیم با نیت خوب و صاحب نیت حزب‌اللهی، عمل سالم و مورد رضایت حق محقق نمی‌شود.
خلاصه که در انتهای این تلاطم بهتر بازار را می‌شناسیم. می‌دانیم کدام سهم را بفروشیم. کدام آدم بنیادش قوی است و بیشتر از او داشته باشیم؟ روی کدام سهم زیاد حساب نکنیم و مراقبش باشیم که در تلاطم بعدی در پاچه‌مان نرود؟ چطور باید تاریخ را خواند؟ اخلاق و انصاف چه نقشی در ارزندگی هر سهم دارد؟ و …
خلاصه که بازار را بهتر بشناسیم و بازیگرهای بهتری شویم و انشاالله جامعه‌ای که با تمام سبز و قرمزهای سهام‌اش در مجموع شاخص‌اش مثبت باشد و رو به رشد.


لطفا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کوتاه: https://ayyam.ir/11962

چاپ نوشته


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگزیده‌ها

مصاحبه با پروفسور بویل درباره ابعاد حقوقی تسخیر سفارت آمریکا
دکترین ضرورت چیست؟
 محاکمه شهروند آمریکایی در دوران کاپیتولاسیون
محکومِ آمریکایی
 سخنرانی حجت الاسلام الهی خراسانی
پیامبری که نمی‌شناسیم
مشاهده همه


تازه‌های شبکه‌های اجتماعی